بیمه مسئولیت

بیمه ساختمانی و تأسیساتی در مقابل اشخاص ثالث
گاهی در طول انجام عملیات ساختمانی، خسارت مالی و صدمات جسمانی به اشخاص ثالث وارد می‌آید که ناشی از عملیات تخریب، گودبرداری، پی‌کنی، نصب اسکلت فلزی و سایر کارهای عمرانی است. با اخذ بیمه ساختمانی ، مسئولیت صاحبکار و کلیه عوامل اجرایی به طور مشترک در قبال اشخاص ثالث، تحت پوشش قرار می‌گیرد. زمان دریافت و شروع بیمه ساختمانی یا بیمه همسایگان از ابتدای تخریب و گودبرداری آغاز و می تواند تا انتهای عملیات ساخت پروژه ساختمانی ادامه داشته باشد.
با توجه به شرایط مندرج در بیمه ساختمانی ممکن است خطرات در یکی از سطوح ذیل مورد پوشش قرار گیرد:
• فوت
• نقص عضو
• هزینه های پزشکی
• خسارت مالی
همچنین در بیمه ساختمانی (بیمه مسئولیت همسایگان یا اشخاص ثالث) خسارات زیر را نیز تحت پوشش قرار میدهد:
• نشت و ترک خوردگی ساختمانهای مجاور در اثر تخریب و گودبرداری ساختمان مورد احداث.
• ریزش ساختمانهای مجاور در اثر گودبرداری
• خسارات مالی وارد به اثاثیه و تأسیسات ساختمانهای مجاور در اثر ریزش
• خسارات به خیابان و پیاده رو و اموال عمومی از جمله فضای سبز
• خسارات وارد به تأسیسات تحت الارضی شامل خطوط انتقال آب گاز و تلفن
• خسارات وارد به خودروهای عبوری و یا پارک شده در محیط اطراف پروژه در اثر پرتاب مصالح ساختمانی
• خسارات جانی شامل فوت و نقص عضو و هزینه های پزشکی همسایگان (ساکنین ساختمانهای مجاور)
• خسارات جانی برای عابرین در اثر سقوط و پرتاپ مصالح ساختمانی
• خسارات جانی افراد ثالث که وارد محوطه ساختمان مورد بیمه می گردند
• خسارات ناشی از دپو مصالح در خیابان و پیاده رو
مراحل دریافت بیمه ساختمانی یا بیمه همسایگان عملیات ساختمانی به شرح ذیل می باشد:
۱ – تکمیل فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار
۲ – کارشناسی دیوار ها و ساختمان های مجاور توسط کارشناس بیمه ایران
۳ – ارائه گزارش کارشناسی و تاییدیه کارشناس
۴ – صدور بیمه نامه توسط نمایندگی

بیمه مسئولیت رایـانـه
قابــل توجه کلیه دارنــدگان رایانـــه های شخصی و اداری ، واحــدهای صنـــفی و تجاری ، کارخانجات و فروشگاههای عرضــــه کننده رایانه و ادارات دولتـــی،بیمه ایران با ارائه بیمـه نامه رایانه کلیه خســــــــارتهای فیزیکی وارد به رایانه ناشی از:
آتـش سوزی ، انفجار ، سیل ، طوفان ، زلزله ، نشست و رانش زمین ، سقوط از بلندی ، برخــورد جسم خارجی ، نفوذ مایــعات به داخل اجزاء حمـل و جابجایی در محل مورد بیمه ، نوسانـات جریان الکتریسیته ، سرقت با شکست حرز را حداکثر تا ارزش رایانه تحت پوشش قرار می دهد .
بیمه گزار میتواند با ارائه فاکتور خرید ضمن پرداخت یک درصد ارزش رایانه بـعنوان حق بیمه ، آنرا بمـدت یکسـال نزد بیمه ایران بیمه نمایند . ضمنا برای کسانی که تعداد قابل توجهی رایانه در اختیار دارند ، به ازای هر ۵۰ دستگاه رایانه ۱۰% ،۵۱ الی ۱۰۰ دستگاه ۱۵% و برای ۱۰۱ دستگاه به بالا ۲۰% تخفیف در حق بیمه اعمال می گردد .
همچنین برای شـرکتـها ، بانـکها و ادارات ، طی یک فقره بیمـه نامه ، تمامی رایانه ها بصورت گروهی با ذکر مشخصات در لیست ضمیمه تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد .

بیمه مسئولیت مدنی سازمانها، مدیران، کارفرمایان
بیمه مسئولیت کارفرما کلیه کارفرمایان نسبت به جبران خسارات وارده به کارکنان و کارگران (تمامی کارکنان شاغل در محدوده کارگاه – اعم از کارگران ایرانی و غیرایرانی) که ناشی از حوادث حین کار باشد و منجر به صدمات جسمانی و جانی شود، مسئول هستند.در بیمه مسئولیت کارفرما در برابر کارکنان ، کارفرما کلیه مسئولیت خود در برابر کارکنان را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.کلیه کارفرمایان مشمول قانون کار و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی،از جمله شرکتها، سازمانها، ‌کارخانجات و کارگاه‌هایی که در امور تولید، تعمیرات و خدمات فعال هستند و همچنین مجریان پروژه‌های عمرانی و ساخت‌وسازهای بناهای مسکونی و تجاری که در مقابل کارکنان خود برای خسارات بدنی ناشی از سهل‌انگاری و قصور در نظارت و استفاده از وسایل بی‌حفاظ و معیوب در حین کار و ضعف اقدامات ایمنی مسئول هستند و به بیمه مسئولیت کارفرما نیاز مبرم دارند.
• پوشش های اصلی بیمه مسئولیت کارفرما در برابر کارکنان(کلوز های اجباری)
o فوت
o نقص عضو
• پوشش های فرعی بیمه مسئولیت کارفرما در برابر کارکنان (کلوزهای اختیاری)
o تعدد دیات
o ماموریت‌های خارج از کارگاه
o اماکن وابسته به کارگاه
o مجریان ذیصلاح
o حوادث نقلیه موتوری به طور کامل
o مسئولیت پیمانکاران فرعی
o مسئولیت مهندسین ناظر یا مشاور
o پرداخت خسارت بدون رای دادگاه
o پرداخت خسارت پزشکی بدون اعمال تعرفه
o مطالبات سازمان تامین اجتماعی برای هر کارگر
o شخص کارفرما. پیمانکار و …
o خسارت جانی اشخاص ثالث
o مابه‌التفاوت افزایش دیه هر سال علاوه بر میزان تعهدات خریداری شده در بیمه‌نامه حداکثر تا ۱ سال
o مابه‌التفاوت افزایش دیه هر سال علاوه بر میزان تعهدات خریداری شده در بیمه‌نامه حداکثر تا ۲ سال
o مابه‌التفاوت افزایش دیه هر سال علاوه بر میزان تعهدات خریداری شده در بیمه‌نامه حداکثر تا ۳ سال
o پرداخت غرامت روزانه کارگران
o صدمات جسمی کارکنان بر اثر حوادث نامرتبط به فعالیت بیمه‌شده

در بیمه مسئولیت کارفرما در برابر کارکنان برای اینکه بیمه نامه بر اساس نیاز شما طراحی گردد تا در مواقع خسارت های احتمالی کارفرما بتواند با آسودگی خاطر از بیمه نامه اخذ شده استفاده نماید،نقش یک مشاور مجرب و متخصص پر رنگ تر می شود بنابراین قبل از خرید بیمه نامه حتما با یک مشاور مطلع به امور بیمه ای مشورت نمایید.


بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل داخلی

بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل،با توجه به سالنامه آماری حمل و نقل جاده ای که همه ساله توسط دفتر آمار و خدمات ماشینی سازمان حمل و نقل پایانه های کشور انتشار می یابد سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون تن کالا در سطح کشور از طریق حمل جاده ای جا به جا می گردد که بر حسب نوع کالا در ۹ گروه شامل محصولات کشاورزی و دامی، فلزی، معدنی، ساختمانی، صنایع سبک، ماشین آلات،شیمیایی، کاغذ و چوب، چرم و پوشاک و متفرقه و خرده بار طبقه بندی گردیده اند.
با توجه به تنوع و میزان حجم بسیار بالای جابه جایی بار قاعدتا ریسک ها و خطرات زیادی در حین حمل و جابجایی کالاها رخ خواهد داد که مسئولیت جبران خسارات ایجاد شده به کالای مورد حمل را باید شرکت های متصدی حمل و نقل بعهده گرفته و جبران خسارت نمایند. در نتیجه مسئولیت مدنی مدیران شرکت های حمل و نقل نسبت به جبران خسارتهای احتمالی بیمه نامه ای طراحی بنام بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل طراحی گردیده است که شرکت های حمل و نقل با دریافت این بیمه نامه کلیه مسئولیت های خود را بیمه نموده و ریسکهای خود را به به شرکت بیمه ایران منقل می نماید.
متصدی حمل و نقل بر اساس قانون تجارت چنین تعریف گردیده است:
متصدی حمل و نقل کسی است که در مقابل دریافت اجرت، اشیاء و کالاهای صاحبان کالا را به مقصد مورد نظر بعهده می گیرد.
سالم رساندن کالا به مقصد و تحویل آن به گیرندگان بطور سالم به همان نحو که تحویل گرفته است از مسئولیت های شرکت های حمل و نقل می باشد و چنانچه خساراتی مانند: تلف یا گم شدن ،سرقت کلی کالا، سرقت جزئی کالا، عدم تحویل تمام یا بخشی از محموله به گیرنده، کسری و ریزش و نشت کالا در صورتیکه مراقبت های لازم از نظر عدل بندی و دسته بندی از طرف فرستنده کالا بعمل آمده ولی این کسری در جریان حمل اتفاق افتاده باشد و کلیه حوادث و وقایعی که به دنبال عدم رعایت اصول، ضوابط و مقررات، بی احتیاطی، بی مبالاتی و بی دقتی، عدم مهارت و نقص فنی پیش آمده که موجب ضرر و زیان به کالای مورد حمل گردد از دیگر وظایف و مسئولیت های شرکت های حمل و نقل می باشد.
مدت قرارداد:
قرارداد بیمه مسئولیت حمل و نقل یکساله می باشد و برای سالهای بعد با موافقت شرکت حمل و نقل قابل تمدید است مگر آنکه طرفین حداقل یکماه قبل از انقضاء مدت، نظر خود را مبنی بر عدم تمایل به ادامه قرارداد بصورت کتبی به طرف دیگر اعلام نماید.
حدود تعهدات بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل :
در صورت وقوع خساراتی که مستقیما ناشی از عوامل زیر باشند . بیمه گر متعهد جبران خسارت وارده به کالای مورد حمل و بر اساس ارزش روز کالای حسارت دیده و حداکثر تا ارزش بیمه شده خواهد بود.
پوشش های اصلی (اجباری):
۱ – مسئولیت بیمه گذار ناشی از تصادف وسیله نقلیه
۲ – مسئولیت بیمه گذار ناشی از واژگونی وسیله نقلیه
۳ – مسئولیت بیمه گذار ناشی از پرتاب شدن کالا از روی وسیله نقلیه
۴ – مسئولیت بیمه گذار ناشی از حادثه آتش سوزی و انفجار
۵ – مسئولیت بیمه گذار ناشی از سرقت کلی محموله
پوشش های تبعی (اختیاری):
۱ – خسارت ناشی از سرقت جزئی یا بخشی از کالا
۲ – سرقت کلی و جزئی کالا ناشی از خیانت در امانت راننده یا کمک راننده
۳ – خسارت ناشی از آبدیدگی
۴ – خسارت ناشی از تخلیه و بارگیری
جعل‌ و تزویر اسناد و خیانت‌ در امانت‌ و هر نوع‌ عمل‌ عمد یا مجرمانه‌ راننده‌ و یا کمک‌ راننده‌ وسیله‌ حمل
نکته : پوشش های تبعی بصورت اختیاری و به درخواست بیمه گزار و موافقت بیمه گر با پرداخت حق بیمه اضافی قابل ارائه می باشد .
نحوه ارائه بیمه نامه مسئولیت متصدیان حمل و نقل داخلی:
در حال حاضر بیمه نامه مسئولیت مدنی متصدیان حمل و نقل داخلی با توجه به نحوه عرضه بیمه نامه بصورت انفرادی یا گروهی ارائه می گردد.
ارائه بیمه نامه بصورت گروهی: بیمه نامه بصورت گروهی معمولا با انجمن صنفی حمل و نقل شهرستان ها و استـان ها و حتی تعداد معیـن شرکت حمل و نقل منعقـد میـگـردد که در این نـوع قـرارداد در بیمه نامه مسئولیت متصدیان شرکت هـای حمل و نقل میتوان با توجه به شرایط فوق خدمات بسیار مناسب تری نسبت به قراردادهای انفرادی ، اعم از ارائه نرخ و شرایط مناسب تر، پوشش بیمه ای مناسب تر، تمرکز در سرعت پرداخت خسارت در زمان کوتاه تر و همچنین تسهیل در امور پـرداخت خسارتی را ارائـه داد. که این نوع قــرارداد بهترین نوع قرارداد برای شـرکت های حمل و نقل میباشد که خدمات و ســرویس ایــده آل تری دریافت خواهند نمود.

مسئولیت مدنی نگهداری آسانسور
امروزه‌ آسانسورها در ساختمان‌های‌ تجاری‌ و مسکونی ‌، جزء تاسیسات‌ اساسی‌ به‌ شمار می‌روند. هر چند که‌ تعمیر و نگهداری‌ دوره‌‌ای‌ آسانسورها از ط‌رف‌ مالکین‌ انجام‌ می‌ شود و لیکن‌ بروز حوادث‌ ناشی‌ از سهل‌‌انگاری‌ در نگهداری‌ آنها سبب ورود صدمات‌ جانی‌ به‌ استفاده‌کنندگان‌ از آسانسور می‌‌گردد. بیمه مسئولیت مدنی نگهداری آسانسور غرامت‌ فوت‌ و نقص‌عضو و هزینه های پزشکی سرنشینان‌ آسانسور را در صورت‌ وقوع‌ حوادث‌ جبران‌ می‌نماید.

بیمه مسئولیت مدیـران تـورهـا
مسئولیت افرادی که با تورهای سیاحتی- زیارتی به سفر می‌پردازند، بر عهده مسئول آژانس مسافرتی است که مالکیت تور را به عهده دارد. از این رو در صورتی که برای یکی از مسافران تور اتفاقی رخ‌ دهد، خسارات آن بر عهده صاحبان آژانس مسافرتی می‌باشد. بیمه نامه مسئولیت آژانس‌های مسافرتی (ویژه تورهای سیاحتی- زیارتی) به منظور پوشش خسارت‌های جانی احتمالی برای مسافران تورهای سیاحتی و زیارتی صادر می‌شود.
با توجه به شرایط مندرج در بیمهنامه ممکن است خطرات در یکی از سطوح ذیل مورد پوشش قرار گیرد:
• فوت
• نقص عضو
• هزینه های پزشکی

بیمه مسئولیت ناشی از آتش‌سوزی
این بیمه‌نامه، مسئولیت بیمه‌گذار را در قبال خسارات جانی و مالی ناشی از انفجار و آتش‌سوزی و ترکیدگی لوله آب به همسایگان و مراجعه کنندگان به محل مورد بیمه وارد آید را پوشش می‌دهد که در واقع مکمل بیمه‌نامه آتش‌سوزی است. همچنین هزینه‌های نجات و جلوگیری از توسعه خسارت نیز قابل پرداخت خواهد بود.

بیمه پزشکان و پیراپزشکان
در بیمه پزشکان ، مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان را در قبال بیمارانی که به علت بیمه پزشکان و پیراپزشکان خطا، غفلت و یا کوتاهی پزشکان و پیراپزشکان در انجام امور پزشکی دچار صدمه جسمانی، روانی یا فـوت شوند تحت پوشش قرار می دهد.
در بیمه پزشکان کلیه دعـاوی بیماران و یا ذوی‌الحقوق آنها علیه پزشکان و پیراپزشکان به مدت چهار سال پس از انقضای تاریخ بیمه نامه مشمول پوشش بیمه‌ای می‌باشد به شرط آن که معالجه یا عمل جـراحی در مدت اعتبار بیمه نامه صورت گرفته باشد. به دلیل ارتباط قوانین جاری کشور (خصوصا قانون دیات) در رسیدگی به دعـاوی حقوقی علیه پـزشکان حدود پوشش بیمه‌ای بیـمه نامه باید متناسب با قوانین موضوعه یاد شده باشد. نگاهی به آمار تلفات و زیانهایی که در بیمارستانها و درمانگاههای خصوصی ، به بار می آید، حاکی از خطرات بزرگی است که یک پزشـک با آن روبــروست. چنانـــکه می دانیم ، زیانهای مادی وارده بر پزشک ، به دلیل مسئولیت او، موجب خسـارات مـادی زیادی برای پزشک می گردد. با این وجود ، بسیاری از پزشکان، به دلیل بی اطلاعی از قوانین و مقررات حاکم بر حرفه خود نمی توانند از حقوق خود دفاع کند.
به عبارت دیگر چنانچه پزشک بغیر عمد یعنی بعلت خطا، اشتباه یا غفلت و قصور در انجام معالجه، تجویز نادرست و اعمال جراحی مـوجب صدمات جسمانی یا روانی یا فوت بیمار گردد و طبـق قـانون مسئـول شناخته شود بیمه گر آنرا جبران خواهد نمود. نکته حائز اهمیت آنکه دستیاران پزشک و همچنین کلیه کسانی که (پرستار، تکنسین) به دستور پزشک انجام وظیفه می نمایند نیز تحت پوشش این بیمه نامه می باشند.
موارد زیر در بیمه پزشکان قابل توجه است:
بیمه گر علاوه بر پرداخت دیه به زیاندیده، متعهد پرداخت هزینه دادرسی نیز میباشد البته تا سقف تعهد مندرج در بیمه نامه برای هر بیمار.
در صورتیکه پزشک از سوی مراجع قانونی محکوم به پرداخت دیه شود. تعهد بیمه گر محدود به پرداخت معادل ریالی نوع دیه طبق قانون دیات می باشد.
از موارد قابل توجه در بیمه پزشکان، تعهد بیمه گر نسبت به پرداخت ظرف مهلت معین حداکثر ۱۵ روز پس از دریافت اسناد و مدارک مورد نیاز که در امر بازاریابی برای فروش بیمه نامه پزشکان بسیار جاذبه دارد و از طرف دیگر از دفع وقت توسط بیمه گر جلوگیری می نماید.

بیمه بیمارستان یا بیمه مسئولیت مدیران فنی بیمارستانها
بیمه بیمارستان و درمانگاه ها و کلینیک ها دومین طرح بیمه‌ای شرکت سهامی بیمه ایران پس از بیمه نامه مسئـولیت حرفه‌ای پزشکان است که در واقع بیمه بیمارستان در جهت تأمین هرچه گسترده‌تر جامعه پزشکی کشور تهیه و ارائه گردیده است. موضوع بیمه بیمارستان یا بیمه نامه مسئولیت مدنی مسئول فنی عبارت است از جبران خسارتهای بدنی وارد به بیماران، ذوی‌الحـقوق آنها و سایر اشــخاص ثالــث در محـدوده بیمارستان ناشی از مسئولیت وی مطابق با شرح وظایف مصوب وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی می‌باشد. در بیمه بیمارستان ادعای حقوقی علیه مراکز درمانی به علل عدم کارآئی، فقـدان و نقـائص در امکانات پزشکی، تجهیزات فنی، تأسیساتی، تغذیه نادرست در مـدت معالجه مداوا، جراحی و دوران بستـری بیـمار که منجر به خسـارت بدنـی به بیـماران و اشخاص ثالث (مراجعان، عیادت کنندگان و …) گردد، تـحت پوشش این بیمه نامه می‌باشد. حدود تعهدات بیمه بیمارستان متناسب با قوانین موضوعه کشـور و بدون محدودیت در بیمه نامه در نظر گرفته شده است و مسئولان فنی بیمارستانها، درمانـگاهها و کلینیـکهای سراسر کشور می‌توانند پس از تکمیل پرسشـنامه و پرداخت حق بیمـه متعلقه نسبت به اخذ بیمه بیمارستان ازشرکت سهامی بیمـه ایران اقــدام نمایند. شرکت سهامی بیمه ایران به عنوان ارائه دهنده و بنـیانگذار انواع بیمه نامه‌های حرفــه‌ای برای جامعه پـزشکی کشور آماده بررسی سایر پیشنهادهای بیمه‌ای از سوی جامعه محترم پزشکی کشور می‌باشد. لازم به ذکر است این بیمه نامه مسـئولیت مسئـولین فنی مراکز درمانی را فقط بعنوان مسئـول فنـی مرکز تحت پوشـش قرار میدهد و خرید آن به تنهایی مسـئولیت پزشـکان و پیراپزشکان شاغل در آن مرکز درمانی را پوشش نمیدهد و حتماً باید کلیه پزشکان و پیراپزشکان شاغل در آن بیمارستان برای خود بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان را نیز خریداری نمایند تا اشتباه و قصور شخصی آنان را تحت پوشش قرار دهد و این دو بیمه نامه (بیمه بیمارستان ، بیمه مسئولیت پزشکان) مکمل همدیگر هستند.

مسئولیت مدیران رستوران ها
مدیران رستوران‌ها و استراحت‌گاه‌های ساحلی در قبال خطرات احتمالی افراد استفاده‌کننده از فضا و تجهیزات آنها مسئولیت دارند. برای پوشش خسارات ناشی از خطرات احتمالی در این مکان‌ها، بیمه نامه مسئولیت حرفه ای مدیران رستوران‌ها و استراحت‌گاه‌های ساحلی صادر می‌شود. همچنین بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران رستوران ها خساراتی همچون فوت،نقص عضو و هزینه های پزشکی را تحت پوشش قرار میدهد. کلیه مدیران رستوران‌ها و استراحت‌گاه‌های ساحلی در قبال خطرات احتمالی افراد استفاده‌ کننده از فضا و تجهیزات آنها به این بیمه نامه نیاز دارند.

بیمه مسئولیت مدیران مهد کودک
مدیران مهدکودک‌ها در قبال مشکلات احتمالی کودکان در مهدکودک مسئولیت دارند. برای پوشش خسارات ناشی از خطرات احتمالی در مهدکودک‌ها،بیمه‌نامه مسئولیت مدنی مدیران مهدکودک‌ها صادر می‌شود. کلیه مدیران مهدهای کودک به این بیمه نامه نیاز دارند. این بیمه نامه خطراتی همچون فوت ،نقص عضو و خسارت مالی را تحت پوشش قرار میدهد.

بیمه مسئولیت مهندسین ناظر و محاسب
بیمه مسئولیت مهندسین ناظر و محاسب در جهت برقراری تأمین حرفه‌ای مهندسین طراح، محاسب و ناظر ساختمان که در عضویت سازمان‌های نظام مهندسی استان‌ها، دارای پروانه اشتغال از وزارت مسکن و شهرسازی و شماره امضاء شهرسازی از شهرداری می‌باشند، عرضه شده است. بر اساس بیمه مسئولیت مهندسین ناظر و محاسب ، مسئولیت حرفه‌ای اشخاص یاد شده در رابطه با طراحی، محاسبه و نظارت ساختمانی مطابق قوانین بیمه ‌و مسئولیت، قانون نظام مهندسی ساختمان و قانون شهرداری و آئین‌نامه‌‌های اجرایی مربوطه در برابر مالکین ساختمان‌ها، اشخاص ثالث (شامل همسایگان، عابرین و …) و کارکنان اجرایی پروژه ساختمانی تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرد. در بیمه مسئولیت مهندسین ناظر و محاسب تعهدات بیمه‌ای برای خسارت بدنی تا مبلغ دیه قانونی برای هر نفر و برای خسارت مالی مطابق تقاضای مهندس طراح، محاسب و ناظر خواهد بود.
نکات مهم قبل از خرید بیمه مسئولیت مهندسین ناظر و محاسب :
شروط بیمه نامه شامل :
۱ – خسارات بدنی و مالی ناشی از مسئولیت‏های صاحبکار و پیمانکار تحت پوشش این بیمه نامه نمی‏باشد .
۲ – خسارت ناشی از حوادث طبیعی و غیر طبیعی وارد به ساختمان مورد نظارت که بیمه گزار مسئول جبران آن نیست ، مشمول این بیمه نامه نمی‏باشد.
۳ – جرایم ، تخلفات و مطالبات شهرداری تحت پوشش این بیمه نامه نمی‏باشد .
۴ – خسارت براساس نظر کارشناس بیمه‏ گر تعیین و پرداخت می‏گردد .
۵ – پرداخت غرامات جانی بدون رأی دادگاه ( مشروط به ارایه مدارک و مستندات مبنی بر تعیین درصد تقصیر از مبادی ذیربط و گواهی پزشک قانونی ) قابل رسیدگی می‏باشد و در صورت عدم توافق رأی مراجع ذیصلاح الزامی است .
۶ – تعهد بیمه‏ گر هر پروانه ساختمان یک سال بوده و پس از انقضای این مدت مسئولیت بیمه‏گزار به مدت ۵ سال در رابطه با پروژه مورد نظارت تحت پوشش بیمه مسئولیت مهندسین ناظر و محاسب قرار می‏گیرد مشروط برآنکه از ابتدا تحت پوشش این بیمه بوده و در طول اعتبار این قرارداد نیز دارای اعتبار باشد .
فرانشیز در بیمه مسئولیت مهندسین ناظر و محاسب :
فرانشیز صرفاً درخصوص خسارت مالی و تا میزان ۱۰% درج گردد.
چنانچه درخصوص فرانشیز هزینه های پزشکی یا غرامت هیچ درصدی درج گردد که منظور فرانشیز صفر% در خصوص هزینه های پزشکی یا غرامتمی باشد.


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت سفیران آینده می باشد.

طراحی سایت و سئو سایت توسط رایاپارس