بیمه آتش سوزی

بیمه‌ آتش‌سوزی منازل
در این بیمه‌نامه بنا به درخواست بیمه‌گذار واحد مسکونی، علاوه بر خطرهای حریق، انفجار و صاعقه در برابر کلیه خطرهای اضافی که به آن اشاره شد با سرمایه دلخواه و به قیمت روز تحت پوشش قرار می‌گیرد و حق بیمه سالانه آن با توجه به ارزش ساختمان و اثاث منزل و خطرهای بیمه شده محاسبه خواهد شد.
که شامل بنا، تأسیسات، اموال و اثاث ساختمان های مسکونی، ویلایی، آپارتمان ها و … میباشد.
موضوع بیمه آتش سوزی‌، تأمین خسارت و جبران زیان‌های مالی و مادی است که بر اثر وقوع خطر آتش سوزی به اموال و دارایی‌های منقول و یا غیرمنقول بیمه‌گزار اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی وارد می‌شود. بنابراین در بیمه آتش سوزی خسارت‌های مالی مورد تأمین قرار می‌گیرند نه خسارت‌های جانی و بدنی. لذا، درصورتیکه صدمه‌ای به افراد برسد، معمولاً این بیمه آن را پوشش نمی‌دهد.
لازم به ذکر است که خسارت وارد به اموال اشخاص ثالث بر اثر وقوع آتش سوزی که مطابق قانون، موجب مسئولیت و پاسخ‌گویی بیمه‌گزار شود نیز همراه پوشش خطرآتش سوزی یا به‌طور جداگانه از طریق بیمه‌نامه مسئولیت مدنی مورد تأمین بیمه‌گران قرار می‌گیرند.
بیمه آتش سوزی مانند سایر شاخه‌های بیمه اموال، شامل اصل غرامت، قاعده جانشینی، اصل حسن نیت، قاعده نفع بیمه‌ای و قاعده نسبی سرمایه و حق‌بیمه می‌باشد.
در رشته آتش سوزی واحدهای مسکونی موضوع بیمه عبارتست از ساختمان، تأسیسات و اثاث منزل که در مقابل خطرات آتش سوزی، انفجار، صاعقه به عنوان خطرات اصلی و طوفان، سیل،‌ زلزله و آتشفشان، ترکیدگی لوله آب، ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف،‌ خطر سقوط هواپیما و هلی‌کوپتر و قطعات منفک از آنها، سرقت اثاث و لوازم منزل و بسیاری از خطرهای دیگر تحت پوشش قرار می گیرد.
واحدهای مسکونی در سراسر کشور را به دو روش انفرادی و گروهی می‌توان نزد بیمه ایران تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار داد. در بیمه‌نامه‌های گروهی چنانچه تعداد واحدهای مسکونی تحت پوشش بیش از پانزده واحد باشد، ده درصد تخفیف گروهی در نرخ‌های بیمه‌نامه اعمال می‌شود.
در بیمه نامه آتش سوزی معمولی منازل مسکونی بنا به درخواست بیمه‌گزار واحد مسکونی، علاوه بر خطرهای حریق، انفجار و صاعقه، در برابر کلیه خطرهای اضافی که به آن اشاره شد با سرمایه دلخواه و به قیمت روز تحت پوشش قرار می‌گیرد و حق سالانه آن با توجه به ارزش ساختمان و اثاث منزل و خطرهای بیمه شده محاسبه خواهد شد.
• پوشش‌های پایه ( به اختصار “آصا” بیان می‌شوند)
o آتش سوزی
o صاعقه
o انفجار
• پوشش‌های تکمیلی (تبعی)
o زلزله و آتشفشان
o سیل و طغیان آب
o طوفان، گردباد و تندباد
o ترکیدگی لوله آب و فاضلاب
o ضایعات ناشی از برف و باران
o سرقت
o سقوط هواپیما و چرخ‌بال و متعلقات آن
o شکست شیشه به هر علت
o آشوب و بلوا و شورش
o ریزش و رانش زمین
o برخورد جسم خارجی
o هزینه پاکسازی
o نرخ ظروف تحت فشار
o فروکش چاه
o سقوط بهمن
o خطر سقوط قطعات منفصله از خودرو
o خطر نشت گاز در سردخانه
o خطر دفرمه شدن ظروف تحت فشار (در صورت عدم انفجار)
o خطر سنگینی برف ( این زیرپوشش در صورتی انتخاب می‌شود که زیرپوشش شماره ۵ (ضایعات ناشی از برف و باران) نیز انتخاب شده باشد. )


بیمه آتش سوزی مسکونی طرح حامی خانه و خانواده
ا توجه به شرایط مندرج در بیمه نامه ممکن است خطرات در یکی از سطوح ذیل مورد پوشش قرار گیرد:
• آتش سوزی، انفجار، صاعقه، سیل و سرقت اثاث
• غرامت فوت، نقص عضو و هزینه معالجه بیمه گزار و سایر افراد مقیم محل مورد بیمه ناشی از خطرهای فوق
• مسئولیت بیمه گزار در برابر اشخاص ثالث، ناشی از وقوع خطرهای آتش سوزی و انفجار در محل مورد بیمه
• هزینه اجاره و اسکان موقت بیمه گزار و خانواده وی در صورت تحقق خطرهای آتش سوزی، انفجار، صاعقه و سیل

بیمه‌نامه‌های آتش‌سوزی واحدهای صنعتی
بیمه آتش سوزی کارخانه کلیه مراکز صنعتی شامل تمامی کارخانجات صنایع غذایی، آشامیدنی، دخانیات، نساجی، پوشاک، چرم، چوب، کاغذ، مقوا، چاپ و صحافی، شیمیایی، محصولات کانی غیرفلزی، فلزات اساسی و صنایع متفرقه می‌شود.
در بیمه آتش سوزی کارخانه ساختمان،تأسیسات،ماشین‌آلات،مواد اولیه،موجودی و محتویات هر یک از مراکز یاد شده را می‌توان در مقابل خطرهای آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه و همچنین کلیه خطرهای اضافی ذکر شده نزد بیمه ایران به قیمت روز بیمه نمود. با توجه به اینکه یک واحد صنعتی در زمان فعالیت خود همواره با ریسک های متعددی مواجه می باشد، و قاعدتا هیچ مدیر با تجربه ای در صورت وقوع یکی از این ریسک ها غافلگیر نخواهد شد زیرا هوشمندانه پیش بینی اینگونه حوادث شده است، یکی از این حوادث که ممکن است حتی با رعایت کامل ترین اصول ایمنی فاجعه بار باشد وقوع آتش سوزی در کارخانه می باشد ، که در این زمان تنها پیشنهاد ممکن استفاده از بیمه آتش سوزی می باشد که از قبل صادر گردیده است.
• پوشش‌های پایه بیمه آتش سوزی کارخانه (صنعتی)
به اختصار “آصا” بیان می‌شوند.
آتش سوزی صاعقه انفجار
• پوشش‌های تکمیلی (تبعی) بیمه آتش سوزی کارخانه (صنعتی)
o زلزله و آتشفشان
o سیل و طغیان آب
o طوفان، گردباد و تندباد
o ترکیدگی لوله آب و فاضلاب
o ضایعات ناشی از برف و باران
o سرقت
o سقوط هواپیما و چرخ‌بال و متعلقات آن
o شکست شیشه به هر علت
o آشوب و بلوا و شورش
o ریزش و رانش زمین
o برخورد جسم خارجی
o هزینه پاک‌سازی
o نرخ ظروف تحت فشار
o فروکش چاه
o سقوط بهمن
o خطر سقوط قطعات منفصله از خودرو
o خطر نشت گاز در سردخانه
o خطر دفرمه شدن ظروف تحت فشار (در صورت عدم انفجار)
o خطر سنگینی برف
این زیرپوشش در صورتی انتخاب می‌شود که زیرپوشش ضایعات ناشی از برف و باران نیز انتخاب شده باشد
o مسئولیت مالی خطر حریق انفجار و ترکیدگی لوله در مقابل همسایگان

بیمه آتش سوزی غیر صنعتی
سرمایه ارزش اعیانی ساختمان و تاسیسات منصوبه، ارزش دکوراسیون واثاثه اداری، و موجودی‌های کالا در این بیمه‌نامه تحت پوشش قرار می‌گیرند. واحدهای تجاری، اداری، مجموعه‌های رفاهی، آموزشی، خدماتی، وانبارها از جمله مراکزی هستند که در این طبقه قرار می‌گیرند. بنابراین طیف وسیعی از مشاغل واصناف در ابن گروه قرار دارند. نرخ بیمه‌نامه آتش‌سوزی برای هریک از مشاغل زیرگروه (غیر صنعتی) مستقیما با ماهیت ریسک و شدت و تواتر ریسک حریق در آن شغل وشرایط محیطی وایمنی محل مورد بیمه مرتبط است و طبیعی است که واحدهایی که از شرایط ایمنی بهتری نسبت به سایرین برخوردارند حق بیمه کمتری برای زیر پوشش قرار دادن اموال خود پرداخت نمایند.

بیمه آتش سوزی طرح جامع اصناف
خدمات درمانی اصناف و خانواده‌های آنان که از سوی بیمه تأمین اجتماعی بصورت کامل پرداخت نمی‌شود، تا سقف۳۰ میلیون ریال در جراحی‌های پزشکی پرداخت می‌گردد. در این طرح واحدهای صنفی دارای پروانه کسب می‌توانند پس از عقد قرارداد اتحادیه و انجمن صنفی خودشان با مراکز بیمه ایران در هر نقطه از کشور با ارائه معرفی نامه از اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی، خود و و خانواده‌شان را تحت پوشش قرار دهند. تمامی افراد عضو اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی و خانواده‌های آنان به این طرح نیاز دارند.
در این بیمه نامه ساختمان و اثاث منزل در برابر حوادث زیر تحت پوشش قرار می گیرند:
• حریق
• انفجار
• صاعقه
• زلزله
• مسئولیت مالی در مقابل همسایگان
• پاکسازی محل حادثه
• سرقت
• وقفه در فعالیت (عدم‌النفع)


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت سفیران آینده می باشد.

طراحی سایت و سئو سایت توسط رایاپارس